R-LINK

SYSTEM MULTIMEDIALNY Z DOSTĘPEM DO USŁUG ON-LINE

Download Adobe Flash Player
Multimedia

WSZYSTKO, 

CO TRZEBA WIEDZIEĆ O SYSTEMIE RENAULT R-LINK

 

Renault R-Link to system multimedialny z dotykowym, 7-calowym ekranem, doskonale zintegrowany z deską rozdzielczą samochodu. System posiada funkcje standardowe takie jak nawigacja TomTom®, radioodtwarzacz, funkcja Bluetooth do prowadzenia rozmów telefonicznych czy złącze USB i jack do słuchania muzyki z przenośnych odtwarzaczy muzycznych. Jednak prawdziwą nowością jest funkcja poleceń głosowych*, odtwarzanie plików video i zdjęć czy dostęp do usług interaktywnych dzięki czemu możesz np. obierac informacje o sytuacji na drodze dostępnych w ramach usług LIVE. Uzupełnienie całości stanowi R-Link Store , pierwszy sklep internetowy Renault z bogatą i zróżnicowaną ofertą aplikacji samochodowych dostępnych z pokładu samochodu lub z komputera po założeniu przez użytkownika konta na portalu Moje Renault.


*Funkcja poleceń głosowych nie jest aktualnie dostępna w j.polskim

Renault R-Link

Uznany za najlepszy w europie system multimedialny

 

W badaniu przeprowadzonym przez firmę SBD, specjalizującą się w technologiach samochodowych, system Renault R-Link uplasował się na czołowej pozycji na europejskim rynku wbudowanych tabletów do nawigacji.

 

W badaniu rynkowym, które oceniało łatwość użytkowania europejskich pokładowych systemów nawigacji, system R-Link został uznany za najlepszy. Wśród siedmiu konkurencyjnych systemów nawigacji, R-Link zajął pierwsze miejsce, uzyskując wskaźnik zadowolenia klientów na poziomie 85%, przed Audi (78%) i Mercedesem (75%).

 

Raport pokazuje, że to nie aplikacje są najważniejsze, ale sposób ich implementacji. Zgodnie z oczekiwaniami klientów system powinien być jak najprostszy i jak najbardziej intuicyjny w obsłudze. Badanie dowodzi, że im więcej system ma funkcjonalności, tym trudniejsza jest jego adaptacja w urządzeniu, co w konsekwencji przekłada się na niższą ocenę użytkowników testujących system. Cena systemu również nie gwarantuje najlepszych parametrów użytkowych… R-link, zdecydowanie tańszy od ConnectedDrive BMW, zajął pierwsze miejsce, podczas gdy niemiecki system pokładowy BMW jest szósty na siedem ocenianych urządzeń!
Użytkownicy, którzy oceniali tablety, w większości uznali R-Link za najbardziej intuicyjny w obsłudze.

R-LINK STORE

 

Wystarczy kilka kliknięć, aby wzbogacić usługi lub spersonalizować funkcje dostępne za pośrednictwem Renault R-Link.

W tym celu załóż konto na portalu Moje Renault i zapoznaj się z aktualnym katalogiem dostępnych aplikacji, które można pobierać odpłatnie bądź nieodpłatnie on-line za pośrednictwem komputera lub z pokładu samochodu.

 

Zasoby Renault R-Link Store możesz w bardzo prosty sposób i zgodnie z potrzebami wyświetlać, kupować jak również aktualizować.

PRZYDATNE INFORMACJE

 

R-Link Store umożliwia dokonywanie zakupów aplikacji czy map on-line oraz aktualizacji już posiadanych aplikacji i map.

ZAKŁADANIE KONTA DO R-LINK STORE

 

W celu uzyskania dostępu do katalogu aplikacji w R-Link Store załóż konto na portalu Moje Renault. Potrzebne są do tego następujące informacje:
- dane osobowe użytkownika: nazwisko, imię , adres e-mail , hasło
- dane samochodu: numer VIN samochodu oraz data jego pierwszej rejestracji


Numer seryjny R-Link można odczytać równiez za pomocą R-Link Toolbox.

> Utwórz konto Moje Renault

R-LINK TOOLBOX: NIEZBĘDNE NARZĘDZIE

 

Za pomocą tego programu możesz:
- pobierać na kartę SD aplikacje i usługi zakupione w R-link Store
- pobierać darmowe aktualizacje posiadanych aplikacji
- zarządzać posiadanymi aplikacjami i usługami

RADA

 

R-Link Toolbox umożliwia również aktualizację pakietów aplikacji zakupionych bezpośrednio u Autoryzowanego Partnera Renault.

PREZENTACJA PRODUKTÓW I USŁUG R-LINK STORE

TomTom pakiet usług LIVE

 

Usługi LIVE są usługami korzystającymi z łączności w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że najnowsze aktualizacje i informacje dotyczące każdej usługi są przesyłane bezpośrednio poprzez kartę SIM do twojego urządzenia R-Link. Ty tylko prowadzisz, a Twój R-Link z usługami Tom Tom LIVE zajmie się całą resztą – na bieżąco będzie przekazywał informacje o ruchu drogowym, o ostrzeżeniach dotyczących bezpieczeństwa oraz o warunkach pogodowych.

 

HD Traffic

HD Traffic – Funkcja ta umożliwia korzystanie z informacji o ruchu drogowym, które są najdokładniejsze na świecie dzięki pokryciu całej infrastruktury sieci drogowej obejmującej nie tylko główne drogi. Nie trzeba nawet 3 minut, aby wszystkie informacje o europejskim ruchu drogowym zostały zebrane, przeanalizowane i przesłane do systemu R-Link z usługami Tom Tom LIVE. Przesyłane są szczegółowe raporty o zdarzeniach, dokładne informacje dotyczące czasu podróży, godziny przyjazdu, jak również propozycje alternatywnych tras.

Powiadomienia dotyczące bezpieczeństwa drogowego –Usługa ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa na drodze przesyła do użytkownika nawigacji w systemie R-Link położenie fotoradarów stacjonarnych oraz mobilnych*, a także informacje o miejscach niebezpiecznych na drodze w czasie rzeczywistym**. Możesz bezpiecznie poruszać się po drodze i nie obawiać się zaskoczenia.


* W zależności od przepisów obowiązujących w danym kraju
** Z chwilą przesłania informacji do bazy danych przez jednego z członków społeczności

TomTom Places – Masz ochotę wyjść do kina czy restauracji, chcesz sprawić komuś przyjemność (biżuteria, kwiaty...) lub chcesz poszukać czegokolwiek? Funkcja wyszukiwania miejsca TomTom Places umożliwia dostęp do ponad 40 milionów interesujących miejsc, które można znaleźć po wprowadzeniu słów kluczowych. Jedynie najtrafniejsze odpowiedzi zostaną wyświetlone. Wyszukiwarka TomTom Place to największa baza danych lokalizacyjnych dostępna w czasie rzeczywistym.

Prognoza pogody

Prognoza pogody – Usługa „Prognoza pogody” daje dostęp do codziennych lokalnych prognoz pogody (informacje o nasłonecznieniu, prędkości wiatru, temperaturze) na kolejne 5 dni z aktualizacją co 4 godziny. Możesz zatem śledzić zmiany pogody, aby nie dać się zaskoczyć złym warunkom na drodze. Możesz cieszyć się wówczas bezpieczną i spokojną jazdą.

Teraz odbierając samochód z systemem R-Link otrzymasz bezpłatnie na 12 miesięcy pakiet Usług LIVE + Łączność!*

* Dotyczy samochodów z systemem R-Link wydanych po 01/07/2014.

Aby podróże i codzienne dojazdy odbywały się w spokojnej atmosferze, zachęcamy do zapoznania się z ofertą dodatkowych map.

 

A jeżeli właśnie zakupiłeś nowy samochód, nie zapomnij o jednorazowej możliwości bezpłatnej aktualizacji map.

 

Usługa jest bezpłatna przez 90 dni od dnia wydania nowego samochodu. Po przekroczeniu tego terminu aktualizacje będą płatne.

Podobnie jak w przypadku smartfonów oferujemy katalog aplikacji umożliwiających korzystanie z różnorodnych produktów. Istnieją dwa typy aplikacji:


1. APLIKACJE ON-LINE: wymagają dostępu do internetu. Na przykład aplikacja „CENY PALIW” wyświetla informacje o najbliższych stacjach benzynowych wraz z cenami paliwa.

 

2. APLIKACJE OFF-LINE: korzystanie z nich nie wymaga dostępu do internetu. Na przykład aplikacja „Sudoku” to łamigłówka polegająca na odpowiednim wypełnieniu cyframi diagramu 9x9.

DOSTĘP DO APLIKACJI W R-LINK STORE

DOSTĘP DO APLIKACJI W R-LINK STORE

 

1. Z POKŁADU SAMOCHODU

W menu głównym kliknij „Usługi”, a następnie wejdź do R-Store i dokonaj zakupu wybranej aplikacji podając swój adres e-mail i dane swojej karty płatniczej (system wykorzysta dane zapisane po dokonaniu zakupu aplikacji poprzez konto na portalu Moje Renault).


2. KORZYSTAJĄC Z KOMPUTERA

Za pośrednictwem posiadanego konta R-Link Store na portalu Moje Renault możesz:

- kupować aplikacje przy użyciu dowolnego komputera, zarządzać nimi i urozmaicać swój profil,

- odnawiać abonamenty i kupować nowe aplikacje i pakiety aplikacji,

- w bezpieczny sposób zapisać dane swojej karty bankowej, aby ułatwić sobie dokonywanie zakupów.

WYSZUKIWANIE PRODUKTU

WYSZUKIWANIE PRODUKTU

 

Struktura R-Link Store jest prosta i intuicyjna, dzięki czemu wyszukiwanie aplikacji w katalogu jest bardzo łatwe.


Do dyspozycji są 4 metody wyszukiwania produktu:

- wg wybranych produktów Renault, w której znajdują rekomendowane przez Renault aplikacje,

- wg najlepiej sprzedających się produktów – aplikacji, którymi najbardziej interesują się klienci Renault,

- wg kategorii , dla lepszej trafności wyszukiwania aplikacji,

- za pomocą wyszukiwarki, która pozwala na znalezienie dowolnego produktu znajdującego się w R-Link Store na podstawie wprowadzonych kryteriów.

RADA

 

Firma Renault uprościła procedurę płatności za zakupy umożliwiając zarejestrowanie karty płatniczej bez konieczności ponownego wprowadzania danych przy ponownym jej użyciu.

ZARZĄDZANIE PRODUKTAMI

ZARZĄDZANIE PRODUKTAMI

 

Za pomocą konta do R-Link Store założonego na portalu Moje Renault możesz zarządzać wszystkimi zakupionymi produktami i aktualizować swoje aplikacje. W każdej chwili, w zależności od potrzeb, możesz dodawać lub usuwać mapy czy aplikacje proponowane przez system R-Link.


Należy pamiętać, że pojedyncze aplikacje, ze względu mniejszą zawartość danych, mogą być bezpośrednio instalowane na pokładowym systemie R-Link. W przypadku instalowania pakietów aplikacji bądź map o większej objętości konieczne będzie ich wcześniejsze zapisanie na karcie SD przy użyciu komputera.

TWOJA OPINIA

 

Twoja ocena poszczególnych aplikacji pozwoli nam stale poprawiać jakość usług  oferowanych w systemie Renault R-Link.

ZARZĄDZANIE AKTUALIZACJAMI

ZARZĄDZANIE AKTUALIZACJAMI

 

Natychmiast po podłączeniu się do R-Link Store wyświetlą się dostępne aktualizacje dla posiadanych produktów.

Ty decydujesz czy chcesz z nich korzystać, czy też nie.

 

W celu wykonania aktualizacji włóż kartę SD do komputera i uruchom R-Link Toolbox, który umożliwi pobranie oczekujących aktualizacji.

PRZYDATNE INFORMACJE

 

Użytkownik ma aż 90 dni od daty wydania samochodu na wykonanie bezpłatnych aktualizacji.

FILM PREZENTUJĄCY FUNKCJE R-LINK

NAWIGACJA

 • Odkryj R-LinkOdkryj R-Link
 • Korzystanie z poleceń głosowych*Korzystanie z poleceń głosowych*
 • Nawigacja Tom TomNawigacja Tom Tom
 • Ustawienia nawigacjiUstawienia nawigacji

Odkryj R-Link


Poznaj wszystkie funkcje Renault R-Link.

MULTIMEDIA

 • RadioodtwarzaczRadioodtwarzacz
 • Muzyka z przenośnych urządzeń audioMuzyka z przenośnych urządzeń audio
 • Filmy i zdjęciaFilmy i zdjęcia
 • Ustawienia systemu audioUstawienia systemu audio

Radioodtwarzacz


Dowiedz się jak korzystać z radioodtwarzacza.

TELEFON

 • Parowanie i podłączanie telefonu komórkowegoParowanie i podłączanie telefonu komórkowego
 • Odbieranie i wybieranie połączeń telefonicznychOdbieranie i wybieranie połączeń telefonicznych
 • Korzystanie z listy kontaktów zapisanych w telefonieKorzystanie z listy kontaktów zapisanych w telefonie

Parowanie i podłączanie telefonu komórkowego


Dowiedz się w jaki sposób sparować i podłączyć swój telefon.

SAMOCHÓD

 • Driving Eco 2 w samochodach z silnikami spalinowymiDriving Eco 2 w samochodach z silnikami spalinowymi

Driving Eco 2 w samochodach z silnikami spalinowymi


Program Driving Eco 2 i jego porady pozwalające obniżyć zużycie paliwa w samochodzie z silnikiem termicznym.

USŁUGI

 • R-link w samochodzieR-link w samochodzie
 • Korzystanie i zarządzanie aplikacjamiKorzystanie i zarządzanie aplikacjami
 • Aktywacja nieodpłatnego okresu użytkowaniaAktywacja nieodpłatnego okresu użytkowania

R-link w samochodzie


Dowiedz się jak kupować aplikacje prosto z samochodu.

FUNKCJE

 • Ustawienia funkcjonalności R-linkUstawienia funkcjonalności R-link

Ustawienia funkcjonalności R-link


Wybierz odpowiednie ustawienia funkcjonalności R-Link.

Kupuj w R-Link store
Pobierz R-Link Toolbox